1
Бомбардирани сме от екрани – на работа, у дома, на улицата. Идеята за „дигитален детокс“ вече не е просто лукс, а необходимост.
Последните проучвания показват, че работниците, които имат цифрови дисплеи в офисите си, виждат увеличение на случаите на депресия и тревожност. Имайки предвид казаното, трябва да имаме по-голяма осведоменост относно въздействието на този тип излагане върху нашето благосъстояние.
Компаниите, които предоставят дистанционна работа на своите служители, трябва да намерят нови начини тези служители да не се изключват от света и вместо това да присъстват дигитално само когато е необходимо.
Дигиталната ера донесе много ползи в живота ни. Можем да пазаруваме, да чатим и да правим други неща, за които не сме се сетили преди. Но има и някои недостатъци. Цифровият дисплей е един от вредните странични ефекти на тенденцията за дистанционна работа.
Хората, които прекарват много време в работа от вкъщи или в офис с голям екран на бюрото си, имат по-висок процент на определени заболявания. Умората на очите, замъгленото зрение, главоболието и други здравословни проблеми са по-чести сред хората, които се взират в екраните за дълги периоди от време всеки ден.
През последните години все повече компании се обръщат към дистанционната работа като решение на проблема с работната сила.
Но в същото време все повече работници стават цифрово изложени. Те са уязвими към здравословни проблеми поради работата си. Това е, което наричаме „болест на дистанционната работа“, при която хората имат по-малко контрол върху домашната си среда.
Работници, които нямат никакви физически граници между себе си и цифровите технологии в обикновена офис среда, могат да страдат от психически и физиологични проблеми, тъй като се чувстват претъпкани от информация и комуникация, вместо освободени от тях.


Коментари

Кой подкрепи тази публикация

Последни коментари
Статистика